Pierwszy taniec

Pierwszy taniec to moment, na który czekają wszyscy goście, chwila która wzrusza, budzi wiele emocji i jest jednocześnie oficjalnym zaproszeniem do dalszej, wspólnej zabawy. Jeżeli czujecie, że chcecie go zatańczyć, warto pomyśleć o odpowiedniej muzyce, bo utwór który wybierzecie zostanie już  z Wami na zawsze. W tym wpisie chciałbym opowiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej piosenki, którą po latach będziecie miło wspominać, a kiedy usłyszycie jej pierwsze dźwięki poszukacie siebie nawzajem, żeby jeszcze raz poczuć magiczną moc tego wspaniałego dnia, w którym powiedzieliście sobie „tak”. Nie zapomnę również o kilku ważnych wskazówkach i cennych radach, ale od początku.

Czym kierować się w wyborze odpowiedniego utworu? To pytanie należy zadać sobie na samym wstępie. Odpowiedź nie jest skomplikowana i powinna być oczywista, bo najlepszym rozwiązaniem jest kiedy utwory, które bierzecie pod uwagę mają dla Was szczególne znaczenie. Nie dość, że pokażą Wasze szczęście, miłość, to pomogą uniknąć zbędnego stresu, a goście którzy Was znają będą przeżywać ten moment wspólnie z Wami.  Zastanówcie się przy czym pierwszy raz tańczyliście, przytulaliście się lub też szaleliście na parkiecie, bo przecież nikt nie powiedział, że pierwszy taniec musi być wolny i spokojny, on ma być po prostu Wasz! Jeżeli nadal się zastanawiacie i nie możecie podjąć decyzji, spróbujcie zatańczyć od razu. Zróbcie listę kilku Waszych ulubionych kawałków, włączcie muzykę i dajcie się ponieść chwili, bo może akurat jeden z utworów bardziej przypadnie Wam do gustu, a kroki same zaczną się układać.

A co zrobić kiedy Wasze gusta muzyczne odbiegają niemal całkowicie? To czego cały czas uczyliście się do tej pory i czego zapewne będziecie jeszcze doświadczali nie jeden raz, czyli kompromis. Idealnym rozwiązaniem, które niejednokrotnie stosowałem,  jest w takim przypadku połączenie dwóch utworów, przy których każdy z Was odnajdzie się troszkę bardziej. O realizację wystarczy zapytać Waszego dj’a czy osobę z zespołu a na pewno chętnie pomogą i przygotują połączenie, przy którym będziecie mogli poćwiczyć.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wyboru muzyki na pierwszy taniec? Jeżeli chcecie skorzystać z pomocy fachowców i przygotować specjalny układ choreograficzny a nie jesteście wyśmienitymi tancerzami i dodatkowo jest to dla Was stresujący moment, pamiętajcie, że pierwszy taniec nie musi trwać długo i wystarczy go zaakcentować , więc czas ok. 2 minut będzie dla Was idealnym rozwiązaniem i dodatkowo mocno ograniczy problem z zapamiętaniem kroków. Ta chwila jest Wasza i powinna budzić tylko pozytywne wspomnienia, więc jeżeli chcecie czuć się jeszcze bardziej swobodnie, wystarczy że się do siebie przytulicie i odrobinę pokołyszecie 🙂 Ciekawą opcją jest również taniec w chmurach z wykorzystaniem ciężkiego dymu, który unosi się do wysokości kolan i idealnie maskuje ewentualne potyczki. W tym miejscu należy pamiętać, że najlepszy efekt uzyskacie stosując ciężki dym na suchym lodzie i z doświadczenia wiem, że jest to rozwiązanie może troszkę droższe, ale za to bezkompromisowe i najbardziej spektakularne. Nie byłbym sobą, gdybym nie poszedł o krok dalej i nie podał jeszcze bardziej komfortowego rozwiązania, czyli jak zrobić pierwszy taniec bez pierwszego tańca. W tym przypadku możliwości jest wiele. Można zaprosić wszystkich gości, którzy zatańczą wspólnie z Wami lub Wy dołączycie do nich po chwili, a jeżeli parkiet taneczny jest wyjątkowo duży można rozpocząć również polonezem , jeśli mniejszy np. tańcem integracyjnym.

Przede wszystkim pierwszy taniec to tylko tradycja, nie obowiązek i powinien sprawić Wam wiele przyjemności, więc podchodźcie do niego z uśmiechem i do niczego się nie zmuszajcie. Potraktujcie tą chwilę jak możliwość zrobienia czegoś wyjątkowego, spektakularnego. Postawcie na współpracę, patrzcie sobie głęboko w oczy a przy kolejnej próbie będziecie rozumieć się bez słów. Ewentualny drobny błąd potraktujcie wzajemnym uśmiechem, bo zapewne tylko Wy go zauważycie i tańczcie dalej tak jak by świat nie istniał, tylko Wy i Wasza miłość!

Jeżeli jesteście ciekawi moich propozycji na ten piękny moment, zerknijcie w playlistę poniżej. Znajdziecie w niej wiele utworów, które miałem przyjemność prezentować podczas pierwszego tańca 🙂

Powodzenia i pamiętajcie, że zawsze chętnie Wam doradzę!

Mariusz