Zabawy na weselu

Jesteśmy zaproszeni na wesele, żeby wspólnie z parą młodą celebrować ich wielkie święto i z tego powodu bardzo się cieszymy, ale kiedy pomyślimy o weselnych zabawach, konkursach bywa, że czujemy dyskomfort. Zastanawiamy się jak zrobić, żeby nie brać w nich udziału i jednocześnie nie urazić państwa młodych.

Dlaczego taj jest?

Nie jest tajemnicą, że wesela kojarzą się z przaśnością, nieeleganckim stylem rodem z PRL’u właśnie przez nieciekawe, często ośmieszające i żenujące zabawy, w których nikt nie chce brać udziału lub jeżeli został już jakimś cudem namówiony, jak najszybciej pragnie o tym zapomnieć, co niestety bywa trudne, szczególnie wtedy, jeżeli zostaliśmy uwiecznieni na filmie. Doskonale Was rozumiem, bo przeżyłem to samo będąc gościem. Traumę mam do dzisiaj, dlatego chcę Wam jej zaoszczędzić i znalazłem na to ciekawe rozwiązanie, ale jest jeszcze jeden mały problem.

Wszystko byłoby fajnie, dj ma rozwiązanie na oczepiny w dobrym stylu, ale skąd goście mają o tym wiedzieć? No właśnie. Sprawa nie jest prosta, bo potrzebuję w tym momencie zaangażowania narzeczonych. Tak, jeszcze narzeczonych ponieważ już na tym etapie warto o tym pomyśleć. Kiedy rozmawiam z parami na temat ich wesela, sugeruję aby odpowiednio wcześnie zasygnalizowali swoim gościom, że na ich przyjęciu nie będzie ośmieszających zabaw, nikt nie zostanie zmuszony do obierania ustami banana zawieszonego w wiadomym miejscu, przebijania o siebie balonów lub biegania w poszukiwaniu damskiej garderoby popijając przy tym „karniaki”.

Zabawy, które przeprowadzam mają na celu bardziej docenić parę młodą za ich miłość, gości za obecność w ich życiu, wszystkich zintegrować, zachowując przy tym odpowiednią dawkę humoru. Łączę tradycyjność z nowoczesnością, bardzo często używając spersonalizowanych zabaw pod nowożeńców. Bardzo lubię, kiedy na spotkaniu opowiadamy o swoich zainteresowaniach, pasjach, które później można fajnie wplatać w elementy wesela a stąd jest już naprawdę krótka droga do sukcesu.

Jak jeszcze można zaangażować gości, którzy mimo wszystko obawiają się weselnych zabaw? 

Doskonałym sposobem są tańce animacyjne, które nikogo bezpośrednio nie zmuszają do udziału a wspaniale integrują podczas zabawy na parkiecie i często przyciągają najbardziej opornych. Jest to doskonała forma na wprowadzenie wszystkich weselników do zabawy w dobrym stylu. 

Żeby nie było zbyt kolorowo, do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze jedna ważna rzecz. 

Dj, restauracja i oczywiście para młoda musi wiedzieć co to jest tzw. „timing” na weselu. Wszystko ma swój czas i dostosowanie ważnych punktów wesela, posiłków, zabaw do odpowiedniej pory ma w tym miejscu ogromne znaczenie.  Szczególnie ważna jest komunikacja i współpraca podczas planowania uroczystości. Ustalenie godzin posiłków, które nie będą kolidowały z ważnymi elementami wesela, zabawą, to priorytet a reszta zależy już od kreatywności, elastyczności dj’a, który w przypadku przesunięć czasowych, potrafi prawidłowo reagować i doskonale zdaje sobie sprawę na co i o jakiej porze może sobie pozwolić, aby Wasi goście czuli się komfortowo.

Myślę, że w tym niedługim wpisie znaleźliście odpowiedzi na nurtujące Was pytania i pozostaje mi życzyć już tylko owocnej współpracy z odpowiedzialnymi i świadomymi osobami. 

Powodzenia!