Wesele bez disco polo…

Temat drażliwy, bo jedni kochają a drudzy nienawidzą i twierdzą, że bez disco polo nie może odbyć się żadne wesele. Ślub i wesele to dzień pary młodej i wszystko tak naprawdę zależy od ich podejścia. Narzeczeni, z którymi podejmuję współpracę w zdecydowanej większości nie chcą disco polo w ogóle lub zgadzają się jedynie na kilka kawałków, o ile poproszą o to goście. Dlaczego tak bardzo chcą uniknąć tego rodzaju muzyki? DP kojarzy się z pewnego rodzaju przaśnością i oprócz tego nie szukałbym jakiegoś głębszego dna. Uważam, że dp można nie lubić tak samo jak i innych gatunków muzycznych a dj jest od tego, żeby spełnić oczekiwania pary młodej. Umówmy się, że jest dobra i zła muzyka a ma ona miejsce niezależnie od rodzaju jaki preferujemy lub nie.

Istnieje wiele gatunków muzycznych, przy których bawili się nasi rodzice a my przecież razem z nimi, bo zazwyczaj dzieci słuchają tego samego, co mama i tata. Przypomnijmy sobie czasy dzieciństwa, później lat szkolnych i odgrzejmy troszkę starszych hitów, do tego dorzućmy to, co aktualnie lubimy i już mamy punkt zaczepienia. Uwierzcie, że muzyka przywołuje wspomnienia i buduje emocje, jak więc nie bawić się do hitów, które znamy od lat? Dobra muzyka jest jak oscarowy film a kiepska jak reklamy, których nikt nie chce oglądać, ale nie ma wyjścia, bo przecież chce obejrzeć mega hit.

Jak więc zrobić wesele bez tego rodzaju muzyki i czy jest to w ogóle możliwe? O tym właśnie chciałbym Wam nieco opowiedzieć.

Pierwszą rzeczą na drodze do dobrego wesela bez disco polo, są poszukiwania osoby, która w pełni Was zrozumie i ma podobne podejście. To dj, który doskonale odnajduje się w innych gatunkach muzycznych i jest otwarty na Wasze propozycje. Nie obraca się na pięcie, kiedy słyszy, że pragniecie wesela w stylu rock&roll lub chcecie w większej mierze dobrą muzykę alternatywną i nie przekonuje Was na siłę “ale jak to, chociaż troszkę zagramy”. Musicie czuć, że osoba, którą wybraliście do zapewnienia zabawy nadaje na tych samych falach i dobrze odnajduje się w klimatach, które grają w Waszych duszach.

Osobiście w tym celu stworzyłem playlistę spotify z hitami, które lubię grać najbardziej 🙂

Weselna Playlista od DJ’a Mariusza

Przeglądając troszkę głębiej, kiedy wejdziecie w mój profil Spotify, znajdziecie również inne playlisty, do których słuchania serdecznie zachęcam. Każda posiada jakąś historię, o której z chęcią Wam opowiem.

Mój profil Spotify

Jeżeli macie już dj’a, który rozumie wizję wesela bez disco polo, drugą bardzo ważną rzeczą jest uświadomienie mu, że znajdzie się grupa gości (o ile się znajdzie), która na pewno takiej muzyki sobie zażyczy. Doświadczony dj z pewnością sobie poradzi i w grzeczny sposób będzie potrafił zaspokoić gości. Jaki? Można zaproponować kilka nowoczesnych hitów, które z pewnością ucieszą fanów pana Zenka, nie będąc przy tym disco polo. Inną metodą jest powołanie się na wspólne ustalenia i chęć spełnienia oczekiwań pary młodej, której przecież święto celebrujemy. Uszanowanie ich decyzji powinno leżeć w sercu wszystkich gości.

Co jeszcze możemy zrobić?

Jednym z pomysłów może być również organizacja przyjęcia w oryginalnej formie. Nikt raczej na weselu np. w stylu Peaky Blinders nie będzie prosił o disco polo, a jeżeli tego filmu nie zna, zapewne z ciekawości sprawdzi, o co chodzi 🙂 Innym sposobem jest zaangażowanie np. świadków przez, których będą mogły być realizowane prośby. Można też podczas wręczania zaproszenia gościom delikatnie zasygnalizować, jakie będzie wasze wesele i może być tak, że pokręcą troszkę nosem, ale zdążą się z tą myślą oswoić, a dj przygotuje dla nich specjalne hity, które z pewnością rozgrzeją najbardziej opornych.

Era disco polo miała świetny czas w latach 90tych, później zaczęła wygasać, pisano nawet o śmierci tego gatunku. Odrodziła się ponownie po 2007r., głównie za sprawą promowania przez kanały telewizyjne. Aktualnie większość topowych dj’ów zauważa mocny spadek popularności disco polo na uroczystościach weselnych, gdzie większość zapytań brzmi „potrzebujemy dj’a na wesele bez disco polo”. Nie wiem jak Wy, ale ja z tego powodu bardzo się cieszę i jeżeli również szukacie dj’a, który nie gra lub nie przepada za tego typu muzyką, chętnie Wam o sobie opowiem, a jeżeli będę miał zajęty termin, polecę świetnych kolegów, którzy również czują potrzebę grania innej muzyki.

Na koniec pozostaje mi życzyć wszystkim parom młodym Waszego wymarzonego wesela, niezależnie od kierunku jaki obierzecie.